Godmorgon Företagarna
Välkommen till en morgon där vi gästas av Mattias Svensson, Hållbarhetschef på Sandahlsbolagen samt Johan Arvidsson, VD på Isaberg.
Sandahls fossilfria resa
Sandahls satte ett ambitiöst mål, att ställa om sin verksamhet och bli fossilfria. En resa som har krävt investeringar, nya arbetssätt och mod att utmana en traditionell bransch.
Vi får höra om vägen mot fossilfria transporter, vilka utmaningar de mött längs vägen och vilka möjligheter omställningen har skapat.
Isaberg, säsongen som varit och vägen framåt
Isaberg fortsätter att utvecklas som en destination för aktivitet och upplevelser året runt. Johan Arvidsson ger oss en aktuell bild av säsongen, berättar om utvecklingen på Isaberg och ger en inblick i vad som väntar framåt.
Program:
07:30 Frukost och mingel
08:00 Programstart
08:10 Sandahls
08:35 Isaberg
09:00 Avslut
Eventet är kostnadsfritt, men har du bokat dig och inte avbokat inom 3 dagar så debiteras en no show-avgift på 200 SEK/deltagare.