Crash course – så utvecklar du din idé

Börjar: 2021-05-31 12:00:00
Slutar: 2021-05-31 12:45:00

Hur gör jag för att utveckla mig idé till en affär? Hur vet jag om min idé är tillräckligt bra? Varmt välkommen till en crash course och lunchseminarium den 31 maj där vi snackar kreativitet och idéutveckling.

Under seminariet pratar Science Parks affärsutvecklare Adam Svensson, Elin Ohlsson och Ida Fredman om drivkrafter, framgångsfaktorer och hållbarhet kopplat till din idé. Du kommer att få redskap för att hitta det som är unikt med din idé, och dessutom få tips på hur du identifierar dina nästa steg framåt. Det blir en crasch course fylld med inspiration, tips och diskussioner som hjälper dig vidare mot nästa steg.

Efter föreläsningen är du välkommen att boka in ett individuellt och kostnadsfritt möte med en affärsutvecklare på Science Park för att få anpassad coachning till din idé.

Vill du även ha kunskap om hur du startar ditt företag och praktiska saker som hör till? Anmäl dig även till seminariet Så startar du ditt företag.

För vem: Individer som är nyfiken på att starta eget företag/nyligen har startat företag

Var: Online

Dela inlägget:

Kontakta oss

Stortorget 2
332 30 Gislaved